Dom s cortenom pri Piešťanoch HEADER
Späť na projekty
  • Domov na mieru

Dom s cortenom
pri Piešťanoch

Späť na projekty

O projekte

Návrh rodinného domu s luxusnou kombináciou cortenu a dreva na fasáde. Klientom sme boli oslovení na rýchlu ideovú štúdiu, podľa ktorej si vyberal medzi architektonickými ateliérmi. Keďže ho naše riešenie oslovilo, spolupracovali sme ďalej na dokončení architektúry a výkresoch pre stavebné povolenie. Klient následne dom realizoval čiastočne svojpomocne, pri čom sme mu pomáhali vypracovaním potrebných konštrukčných detailov v realizačnej podrobnosti.

Lokalita

Krakovany, okres Piešťany

Vykurovaná plocha

163 m2

Celková úžitková plocha

163 m2

Počet izieb

6

Koncept návrhu

Zámerom klienta bolo vytvoriť jednopodlažné bývanie s moderným architektonickým výrazom. Keďže šírka pozemku bola vhodná skôr pre dvojpodlažný dom, návrh rieši komplexne jeho umiestnenie a dispozíciu, tak aby mali všetky izby kontakt so záhradou a dostatok solárnych ziskov. Architektúru domu definujú dve krídla, ktoré sú rozlíšené použitým obkladom. Obklad z cortenu, ktorý je výraznejším prvkom, akcentuje priečnu časť s hlavným obytným priestorom kuchyňo-obývačky. Súkromný pozdĺžny trakt s dreveným obkladom opticky chráni dvor od najbližšieho suseda a prechádza až do konštrukcie krytých parkovacích miest.

Pri dvojtraktovej dispozícii súkromnej časti vzniká chodba, ktorú čiastočne skracuje výhodné umiestnenie vstupnej haly. K vstupu sa prechádza krytou pavlačou popri technickom zázemí domu. Kvôli limitovanej šírke pozemku kuchyňo-obývačka zasahuje do priestoru pozdĺžneho traktu, čo vytvára zaujímavý moment krytej terasy, ktorá tvorí srdce dispozície domu. Svojim výhodným umiestnením je prepojená priamo na jedáleň a zároveň dodáva chodbe príjemné prirodzené presvetlenie.

Klient chcel akcentovať obývačku vyššou svetlou výškou - návrh to pretavil do dynamického tvaru striech. Kým na pozdĺžnom trakte je šikmina prevedená iba v rovine atiky, na priečnom trakte s cortenom je navrhnutý šikmý strop. Architektúra sa tak v interiéri otvára jednak smerom k obývačkovému sedeniu, jednak k vysokým preskleniam s výhľadom do záhrady.

Ďalšie projekty

Máte záujem?

Budeme Vašim partnerom a prevedieme Vás celým procesom od prvej skice až po odovzdanie stavby. Nenecháme Vás v tom, môžete sa spoľahnúť.

Vyplňte formulár, čoskoro sa ozveme

Taktiež nám môžete napísať na info@habitat.sk
alebo zavolať na (421) 948 121 784

O akú službu máte záujem?