Dom s dlhou pergolou
Späť na projekty
  • Habitat konfigurátor

Dom s dlhou pergolou

Späť na projekty

O projekte

Návrh cenovo dostupného domu pre trojčlennú rodinu. Pri návrhu v Habitat konfigurátore sme kládli dôraz na architektonické prvky s jednoduchou realizáciou a menším zaťažením rozpočtu. Dom pred prehrievaním chráni drevená pergola, ktorej rozmery boli pri konfigurácii na pozemok presne vypočítané - tak, aby v lete tienila vysoké slnko a v zime ho naopak vpustila do interiéru.

Vykurovaná plocha

101 m2

Celková úžitková plocha

101 m2

Počet izieb

3

Rozmery domu

14,85m x 8,5m

Koncept návrhu

Dom je nakonfigurovaný z dvoch traktov – základom je centrálna obývačka do tvaru L, na ktorú je napojený súkromný trakt so spálňou, detskou izbou a hygienickým zázemím. Všetky izby sú orientované na juh, s východom na širokú terasu. Architektúra pracuje s cenovo dostupnými riešeniami – dom je prestrešený zbíjaným krovom mimo tepelnej obálky, presklenia majú štandardnú výšku a na fasáde je použitá kombinácia omietok. Tienenie je riešené drevenou pergolou, ktorá sa dá v prípade potreby zrealizovať aj ako samonosná v neskoršej fáze výstavby.

Návrh domu vznikol s využitím služby Habitat konfigurátor. Ak by vás zaujímalo, aké ďalšie možnosti dispozície konfigurátor otvára alebo koľko stvárnení architektúry ponúka na daný pôdorys, neváhajte sa ozvať.

Ďalšie projekty

Máte záujem?

Budeme Vašim partnerom a prevedieme Vás celým procesom od prvej skice až po odovzdanie stavby. Nenecháme Vás v tom, môžete sa spoľahnúť.

Vyplňte formulár, čoskoro sa ozveme

Taktiež nám môžete napísať na info@habitat.sk
alebo zavolať na (421) 948 121 784

O akú službu máte záujem?