Dom s dreveným obkladom
Späť na projekty
  • Habitat konfigurátor

Dom s dreveným obkladom

Späť na projekty

O projekte

Návrh domu pre štvorčlennú rodinu, ktorá preferuje prírodné materiály. Architektúra vychádza z možností Habitat konfigurátora – dom je zložený s tradičnej hmoty so sedlovou strechou a moderného krídla s plochou vegetačnou strechou. Tieto hmoty sú odlíšené stvárnením fasády – veľkoplošný drevený obklad alebo biela omietka s jemnou líniovou štruktúrou. Terasa je krytá bioklimatickou pergolou, ktorá zároveň chráni dom pred letným prehrievaním.

Vykurovaná plocha

133 m2

Celková úžitková plocha

133 m2

Počet izieb

5

Rozmery domu

16,875m x 11,875m

Koncept návrhu

Dom je nakonfigurovaný z troch traktov – základom je centrálna obývačka do tvaru L, na ktorú je napojený rodičovský trakt so samostatnou kúpeľňou a trakt pre deti a návštevy. Obývačka, jedáleň a spálňa sú prestrešené sedlovou strechou, zatiaľ čo zbytok dispozície tieto priestory obklopuje hmotou s plochou vegetačnou strechou. Chodba v detskej časti domu je na obývačku napojená dvomi posuvnými dverami, ktoré pri otvorenej polohe vytvárajú dojem rozšíreného obytného priestoru. Z podlahovej plochy domu 133 m2 tvorí vďaka dômyselnej dispozícii chodba len 8 m2, a aj tie sú využiteľné ako spoločný šatník alebo úložný priestor.

Všetky hlavné presklenia sú orientované na juhovýchod. Predsadenie traktu s detskými izbami pred fasádu „drevenej“ hmoty nám v lete pomáha odtieniť časť nepotrebných solárnych ziskov, nechávajúc priestor na obedné a večerné presvetlenie obývačky.

Návrh domu vznikol s využitím služby Habitat konfigurátor. Ak by vás zaujímalo, aké ďalšie možnosti dispozície konfigurátor otvára alebo koľko stvárnení architektúry ponúka na daný pôdorys, neváhajte sa ozvať.

Ďalšie projekty

Máte záujem?

Budeme Vašim partnerom a prevedieme Vás celým procesom od prvej skice až po odovzdanie stavby. Nenecháme Vás v tom, môžete sa spoľahnúť.

Vyplňte formulár, čoskoro sa ozveme

Taktiež nám môžete napísať na info@habitat.sk
alebo zavolať na (421) 948 121 784

O akú službu máte záujem?