Dom s kontrastom
Späť na projekty
  • Habitat konfigurátor

Dom s kontrastom

Späť na projekty

O projekte

Návrh domu pre štvorčlennú rodinu, ktorý spája prírodné materiály a modernú architektúru. V Habitat konfigurátore sme skombinovali dve hmoty -  tradičný kváder so sedlovou strechou a dreveným obkladom a biele moderné krídlo s plochou vegetačnou strechou. Tento trakt je obohatený o prekrytie terasy vykonzolovaním stropnej konštrukcie, ktorého rozmery vychádzajú z analýzy preslnenia a orientácie pozemku.

Vykurovaná plocha

118 m2

Celková úžitková plocha

118 m2

Počet izieb

4

Rozmery domu

14,725m x 14,8m

Koncept návrhu

Dom je nakonfigurovaný z dvoch traktov, ktoré sa stretávajú vo vstupných priestoroch a vytvárajú pôdorys v tvare L. Na pozemku sa dom otvára diagonálne smerom na juh a orientuje hlavné presklenia na spoločnú terasu a výhľad do záhrady. Dispozícia domu je rozdelená na spoločenskú a súkromnú zónu. Trakt súkromnej zóny obsahuje spálňu so šatníkom, dve detské izby a hygienické zázemie. Spoločenskú zónu tvorí veľký priestor obývačky s kuchyňou a jedálňou, opticky prepojený s exteriérom širokými preskleniami. Tie sú orientované na juho-západ (kvôli výhľadu a solárnym ziskom) a aj na juho-východ, tvoriac plynulé prepojenie medzi jedálňou a veľkou terasou.

Návrh domu obsahuje nadštandardné prvky - výšku presklení a ich zjednotenie s presahom plochej strechy, veľkoplošný drevený obklad v rôznej orientácii kladenia latí, dizajnovú bielu omietku s jemnou líniovou štruktúrou.

Návrh domu vznikol s využitím služby Habitat konfigurátor. Ak by vás zaujímalo, aké ďalšie možnosti dispozície konfigurátor otvára alebo koľko stvárnení architektúry ponúka na daný pôdorys, neváhajte sa ozvať.

Ďalšie projekty

Máte záujem?

Budeme Vašim partnerom a prevedieme Vás celým procesom od prvej skice až po odovzdanie stavby. Nenecháme Vás v tom, môžete sa spoľahnúť.

Vyplňte formulár, čoskoro sa ozveme

Taktiež nám môžete napísať na info@habitat.sk
alebo zavolať na (421) 948 121 784

O akú službu máte záujem?