Dom s pavlačou
Späť na projekty
  • Habitat konfigurátor

Dom s útulnou terasou

Späť na projekty

O projekte

Návrh domu pre štvor- až šesť-člennú rodinu s moderným a minimalistickým výrazom. V Habitat konfigurátore sme skombinovali priestranný pôdorys s rozpočtovo optimalizovaným stvárnením architektúry. Dom definuje kombinácia bielej a hnedej škrabanej omietky, s ozvláštnením v podobe krytej terasy v srdci dispozície.

Vykurovaná plocha

134 m2

Celková úžitková plocha

170 m2

Počet izieb

5

Rozmery domu

19,1m x 14,8m

Koncept návrhu

Dom je nakonfigurovaný z dvoch traktov, ktoré sa stretávajú vo vstupných priestoroch a vytvárajú pôdorys v tvare L. Na pozemok je osadený v juho-východnej orientácii, smerujúc hlavné presklenia na spoločnú terasu a okná detských izieb na juh. Dom je prestrešený plochou vegetačnou strechou, ktorá pomáha udržovať teplotnú stabilitu miestností a zlepšuje mikroklímu okolia.

Dispozícia domu je rozdelená na spoločenskú a súkromnú zónu. Trakt súkromnej zóny obsahuje spálňu, nadštandardne veľké detské izby, pracovňu a hygenické zázemie. Spoločenskú zónu tvorí veľký priestor obývačky s kuchyňou a jedálňou, viacerými širokými preskleniami prepojený so záhradou a krytou terasou. Tá je prístupná aj z chodby v súkromnej zóne, ktorú zároveň nadštandardne presvetľuje a opticky skracuje. Umiestnením krytej terasy v srdci dispozície je vytvorený pocit poloátria a maximálneho súkromia.

Návrh domu vznikol s využitím služby Habitat konfigurátor. Ak by vás zaujímalo, aké ďalšie možnosti dispozície konfigurátor otvára alebo koľko stvárnení architektúry ponúka na daný pôdorys, neváhajte sa ozvať.

Ďalšie projekty

Máte záujem?

Budeme Vašim partnerom a prevedieme Vás celým procesom od prvej skice až po odovzdanie stavby. Nenecháme Vás v tom, môžete sa spoľahnúť.

Vyplňte formulár, čoskoro sa ozveme

Taktiež nám môžete napísať na info@habitat.sk
alebo zavolať na (421) 948 121 784

O akú službu máte záujem?