Praktický dom v Lamači HEADER
Späť na projekty
  • Domov na mieru

Praktický dom
v Lamači

Späť na projekty

O projekte

Návrh rodinného domu v blízkosti historického centra Lamača. S klientmi sme začali spoluprácu architektonickou štúdiou rekonštrukcie rodinného domu, v ktorej sme navrhovali eliminovať prevádzkové problémy jednoduchou prístavbou smerom do záhrady. Následne sa rozhodli s nami overiť aj možnosť novostavby, ktorá by bez kompromisov naplnila ich aktuálne požiadavky na bývanie a prácu z domu.

Lokalita

Bratislava - Lamač

Vykurovaná plocha

162 m2

Celková úžitková plocha

162 m2

Počet izieb

5

Koncept návrhu

Lokalita sa vyznačuje uličnou zástavbou so šikmými strechami, v tesnej blízkosti pamiatkovo chránenej zóny. Návrh má ambíciu v priehľadoch od ulice tento charakter podporiť a smerom do záhrady zadefinovať domu novú identitu. Architektonicky je tvorený tradičným tvaroslovím, ktoré dopĺňa moderný trakt s plochou vegetačnou strechou. Hlavná hmota je navrhnutá so sedlovou strechou a obytným podkrovím, ktoré je kvôli využiteľnosti vnútorného priestoru a solárnym ziskom doplnené širokým južným vikierom.

Dispozične je dom rozčlenený na dve ramená, ktoré sa pretínajú v mieste schodiska a haly. V priečnom krídle je umiestnená aj priestranná pracovňa, atypicky orientovaná spolu s obývačkou na hlavnú terasu. Je prispôsobená na častú prácu z domu a stretnutia s klientmi - vďaka druhým dverám je možný priamy prístup z haly.

Návrh pracuje so svetlosivou omietkou, ktorá je doplnená hrubozrnnou štruktúrovanou omietkou vo farbe rámov okien (pieskovo-hnedý odtieň). Táto štruktúrovaná omietka akcentuje kompozíciu okenných otvorov na jednotlivých fasádach a opticky prepája presklenia na prízemí medzi dvojpodlažnou a jednopodlažnou hmotou domu. Južné presklenia sú tienené hliníkovou pergolou alebo exteriérovými žalúziami.

Ďalšie projekty

Máte záujem?

Budeme Vašim partnerom a prevedieme Vás celým procesom od prvej skice až po odovzdanie stavby. Nenecháme Vás v tom, môžete sa spoľahnúť.

Vyplňte formulár, čoskoro sa ozveme

Taktiež nám môžete napísať na info@habitat.sk
alebo zavolať na (421) 948 121 784

O akú službu máte záujem?