Dom so šikmými stĺpmi
Späť na projekty
  • Habitat konfigurátor

Dom so šikmými stĺpmi

Späť na projekty

O projekte

Návrh štýlového domu pre štvorčlennú rodinu. V Habitat konfigurátore sme skombinovali optimalizovanú centrálnu dispozíciu a luxusné stvárnenie architektúry. Všetky presklenia smerom do záhrady majú nadštandarné rozmery, ktoré nadväzujú na výšku tienenia a prekrytia terasy. Na fasáde je použitá kombinácia tehlového obkladu s bielou omietkou, doplnenou antracitovými rámami okien.

Vykurovaná plocha

134 m2

Celková úžitková plocha

134 m2

Počet izieb

5

Rozmery domu

16,875m x 11,875m

Koncept návrhu

Dom je nakonfigurovaný z troch traktov – základom je centrálna obývačka do tvaru L, na ktorú je napojený rodičovský trakt so samostatnou kúpeľňou a trakt pre deti a návštevy. Chodba v detskej časti domu je na obývačku prepojená dvomi posuvnými dverami, ktoré pri otvorenej polohe vytvárajú dojem rozšíreného obytného priestoru. Z podlahovej plochy domu 134 m2 tvorí vďaka dômyselnej dispozícii chodba len 8m m2, a aj tie sú využiteľné ako spoločný šatník alebo úložný priestor.

Dom je prestrešený plochou vegetačnou strechou, ktorá pomáha udržovať teplotnú stabilitu miestností a zlepšuje mikroklímu okolia. Predsadenie detských izieb pred hlavnú fasádu umožňuje zakomponovať prekrytie terasy do hmoty domu a chrániť najväčšie presklenia pred prehrievaním samotnou architektúrou. Priestranná krytá terasa ponúka široké využitie, priamy prístup z obývačky a spálne, a svojim umiestnením zároveň nenarúša súkromie detských izieb.

Návrh domu vznikol s využitím služby Habitat konfigurátor. Ak by vás zaujímalo, aké ďalšie možnosti dispozície konfigurátor otvára alebo koľko stvárnení architektúry ponúka na daný pôdorys, neváhajte sa ozvať.

Ďalšie projekty

Máte záujem?

Budeme Vašim partnerom a prevedieme Vás celým procesom od prvej skice až po odovzdanie stavby. Nenecháme Vás v tom, môžete sa spoľahnúť.

Vyplňte formulár, čoskoro sa ozveme

Taktiež nám môžete napísať na info@habitat.sk
alebo zavolať na (421) 948 121 784

O akú službu máte záujem?