Dom v záhrade
Späť na projekty
  • Habitat konfigurátor

Dom v záhrade

Späť na projekty

O projekte

Návrh praktického domu pre trojčlennú rodinu. Habitat konfigurátor nám umožnil jednoducho skombinovať pôdorys bez veľkostných kompromisov s rozpočtovo optimalizovaným zovňajškom domu. V architektúre sme vybrali konštrukčne jednoduché detaily a vkusnú kompozíciu hmôt s plochou alebo sedlovou strechou. Nevykurované podkrovie je využité ako veľký úložný priestor.

Vykurovaná plocha

99 m2

Celková úžitková plocha

99 m2

Počet izieb

3

Rozmery domu

11,975m x 14,8m

Koncept návrhu

Dom je nakonfigurovaný z dvoch traktov, ktoré sa stretávajú vo vstupných priestoroch a vytvárajú pôdorys v tvare L. Na pozemok je osadený v juho-západnej orientácii, smerujúc hlavné presklenia na spoločnú terasu, chránenú od ulice vyššou hmotou domu. Dispozícia domu je rozdelená na spoločenskú a súkromnú zónu. Trakt súkromnej zóny obsahuje spálňu so šatníkom, detskú izbu a hygenické zázemie. Spoločenskú zónu tvorí veľký priestor obývačky s kuchyňou a jedálňou, opticky prepojený s exteriérom širokým presklením. Tieto presklenia orientované na západ sú tienené exteriérovými žalúziami, južné okná do izieb sú naopak efektívne zatienené drevenou pergolou. Tá sa v prípade optimalizácie rozpočtu dá zrealizovať aj ako samonosná v neskoršej fáze výstavby.

Návrh domu vznikol s využitím služby Habitat konfigurátor. Ak by vás zaujímalo, aké ďalšie možnosti dispozície konfigurátor otvára alebo koľko stvárnení architektúry ponúka na daný pôdorys, neváhajte sa ozvať.

Ďalšie projekty

Máte záujem?

Budeme Vašim partnerom a prevedieme Vás celým procesom od prvej skice až po odovzdanie stavby. Nenecháme Vás v tom, môžete sa spoľahnúť.

Vyplňte formulár, čoskoro sa ozveme

Taktiež nám môžete napísať na info@habitat.sk
alebo zavolať na (421) 948 121 784

O akú službu máte záujem?