Usadlosť na Červenej Hore HEADER
Späť na projekty
  • Domov na mieru

Usadlosť
na Červenej Hore

Späť na projekty

O projekte

Návrh nového bývania pre 5 člennú rodinu, ktorá sa z mesta presťahovala na stredoslovenské lazy. Dom citlivo reaguje na miestnu architektúru a nemá za cieľ ju modernými prvkami pretvárať, ale dotvárať. S klientmi sme spolupracovali od výberu pozemku, cez architektonickú štúdiu a projekčné práce až po autorský dozor pri realizácii stavby.

Lokalita

Krupina, Červená Hora

Vykurovaná plocha

138 m2

Celková úžitková plocha

147 m2

Počet izieb

5

Koncept návrhu

Architektonický koncept domu vychádza z dialógu vidieckeho a moderného. Vidiecke je reprezentované hlavnou hmotou domu - je navrhnutá ako klasická stavba so škridlovou sedlovou strechou, bielou omietkou, priznanými dažďovými žľabmi a oknami olemovanými šambránami. Jediný moderný prvok viditeľný od ulice je stvárnenie nevykurovaného skladu a prekrytia vstupu. Tento moment človeku napovie, že niečo zaujímavé sa bude odohrávať mimo jeho zorného poľa.

Prekrytie vstupu a sklad je už súčasťou modernej hmoty domu, ktorá obsahuje obytnú časť pre rodičov a veľkú pracovňu - novodobé krídlo dispozície, navrhnuté s drevenou fasádou a plochou vegetačnou strechou. Táto strecha prekrýva aj juhovýchodnú terasu, týčiacu sa najvyššie nad terén a poskytujúcu panoramatický výhľad na okolie.

Fasáda smerom do záhrady je kombináciou oboch hmôt (drevená fasáda, biela hlinená omietka), s preskleniami až po podlahu (kvôli solárnym ziskom a priamym východom z izieb aj na juhozápadnú terasu). Juhozápadná terasa je tienená pergolou (vhodnou aj na porastenie popínavými rastlinami), ktorá v zime netieni a v lete sa potiahne textíliou, čím sa zamedzí prehrievaniu interiéru. Výškový rozdiel medzi terasou a záhradou je vyriešený hrou klasických a sedacích schodov.

Ďalšie projekty

Máte záujem?

Budeme Vašim partnerom a prevedieme Vás celým procesom od prvej skice až po odovzdanie stavby. Nenecháme Vás v tom, môžete sa spoľahnúť.

Vyplňte formulár, čoskoro sa ozveme

Taktiež nám môžete napísať na info@habitat.sk
alebo zavolať na (421) 948 121 784

O akú službu máte záujem?