Dom L s tehlovým obkladom
Späť na projekty
  • Habitat konfigurátor

Dom L s tehlovým obkladom

Späť na projekty

O projekte

Návrh štýlového domu pre trojčlennú rodinu. V rámci Habitat konfigurátora sme vybrali moderné stvárnenie architektúry a luxusné detaily, ako je nadštandardná výška presklení alebo tehlový obklad. Pri konkrétnej orientácii a lokalite pozemku stačilo pre zamedzenie letného prehrievania čiastočné vyloženie plochej vegetačnej strechy pred južnú fasádu.

Vykurovaná plocha

114 m2

Celková úžitková plocha

135 m2

Počet izieb

4

Rozmery domu

16,35m x 14,8m

Koncept návrhu

Dom je nakonfigurovaný z dvoch traktov, ktoré sa stretávajú vo vstupných priestoroch a vytvárajú pôdorys v tvare L. Na pozemok je osadený v juho-západnej orientácii, smerujúc hlavné presklenia do vnútorného dvora. Dispozícia domu je rozdelená na spoločenskú a súkromnú zónu. Trakt súkromnej zóny obsahuje spálňu so šatníkom, detskú izbu, pracovňu a hygenické zázemie. Spoločenskú zónu tvorí veľký priestor obývačky s kuchyňou a jedálňou, ktorý je preskleniami prepojený so záhradou a krytou terasou. Tá je prístupná aj z chodby v súkromnej zóne, ktorú zároveň nadštandardne presvetľuje a opticky skracuje. Umiestnením krytej terasy v srdci dispozície je vytvorený pocit poloátria a maximálneho súkromia.

Terasa je prekrytá bioklimatickou pergolou s otočnými lamelami, takže v prípade potreby vie prepúšťať rozptýlené svetlo hlboko do interiéru domu. Všetky presklenia smerom do záhrady majú nadštandarnú výšku, ktorá nadväzuje na výšku tienenia a prekrytia terasy. Tienenie je riešené vyložením stropnej dosky a vegetačnej strechy, bez potreby dodatočných stĺpov.

Návrh domu vznikol s využitím služby Habitat konfigurátor. Ak by vás zaujímalo, aké ďalšie možnosti dispozície konfigurátor otvára alebo koľko stvárnení architektúry ponúka na daný pôdorys, neváhajte sa ozvať.

Ďalšie projekty

Máte záujem?

Budeme Vašim partnerom a prevedieme Vás celým procesom od prvej skice až po odovzdanie stavby. Nenecháme Vás v tom, môžete sa spoľahnúť.

Vyplňte formulár, čoskoro sa ozveme

Taktiež nám môžete napísať na info@habitat.sk
alebo zavolať na (421) 948 121 784

O akú službu máte záujem?